باشگاه های تیراندازی شیراز آدرس و تلفن - بدنسازی آنلاین - باشگاه تیراندازی در شیراز - تیر اندازی
باشگاه های تیراندازی

لیست آدرس باشگاه های تیراندازی شیراز و فدراسیون تیراندازی را در جدول زیر برای شما علاقه‌مندان این رشته ورزشی قرار داده‌ایم. جهت تکمیل شدن لیست آدرس سالن های تیراندازی  با ما در تماس باشید.

لیست آدرس باشگاه های تیراندازی شیراز

 ردیف نام باشگاهشماره تماسآدرس
 1باشگاه تیراندازی فجر شیراز07138239898آدرس : شیراز، بلوار پاسداران، حسینیه عاشقان ثارالله، جنب دانشگاه امام حسین
 2باشگاه شهید دستغیببلوار سیبویه، نرسیده به خیابان قاآنی شمالی
 3باشگاه تراپشهرک گلستان، جنب نمایشگاه بین المللی فارس
مجموعۀ ورزشی خود را در جدول ثبت کنید

ورزش تیراندازی

ورزش تیراندازی (Shooting sport) یک ورزش رقابتی است که در آن، مهارت ورزش‌کاران در سرعت و دقت با استفاده از انواع مختلفی از اسلحه(اسلحه گرم و سلاح های بادی) مورد بررسی قرار می‌گیرد. تيراندازی يکی از رشته های اصيل ايرانی است که در دين مقدس اسلام نيز تاکيدات بسياری بر روی آن شده است. ورزشی مفرح و جذاب که سهم زيادی در توزيع مدالهای آسيايی و جهانی دارد. این ورزش در رده‌ها و رشته‌های مختلف و در سه وضعیت خوابیده، زانو زده و ایستاده برگزار می‌شود.

همچنین می‌توانید لیست آدرس باشگاه های پینت بال شیراز و لیست آدرس کلاس و مدارس شطرنج شیراز را در بدنسازی آنلاین ببینید.

فدراسیون جهانی تیراندازی

فدراسیون جهانی تیراندازی(International Shooting Sport Federation) نهاد اصلی اداره کننده و برگزاری مسابقات ورزش تیراندازی در جهان است. این سازمان در سال1907 تأسیس شده و مقر، آن در مونیخ، آلمان است. فدراسیون جهانی تیراندازی مسابقات تیراندازی در بازی‌های المپیک تابستانی و مسابقات قهرمانی تیراندازی جهان را برگزار می‌کند. اولين ریيس فدراسيون جهانی تيراندازی، دکتر کورت هافلر بود. ریيس فعلی فدراسيون جهانی تيراندازی اولکريوو اسکواررانا اهل مکزيک می‌باشد.

فدراسیون تیراندازی ایران

در ايران فدراسيون تيراندازی در سال 1958 ميلادی (1337شمسی) تاسیس شد و اين فدراسيون در طول عمر پنجاه‌سالۀ خود 14 رئيس فدراسيون را به خود ديده است.

نخستین باشگاه تیراندازی

نخستين باشگاه تيراندازی در قرن سيزدهم و چهاردهم ميلادی توسط آلمانی ها راه‌اندازی شد که عضويت در آن فقط به مردان محدود می‌شد و اولین مسابقات قهرمانی زنان در رشته تير اندازی در سال 1958 ميلادی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *